![]() |
![]() |
![]() |
Роман ГНАТІВ: "Стадіон "Енергетик" ще дасть фору багатьом аренам" |
12 Січня 2021 (14:58)
|
Не так багато спільного між Карпатами-Енергетик зразка минулого сезону та Карпатами поточними: надто суттєво змінився склад і зміст однієї й тої ж футбольної команди за короткий час міжсезоння 2019/20 – 2020/21. Після здобуття професіонального статусу й переходу з Аматорської ліги в Другу тут змінили тренерський штаб, 90% складу, клубну форму та навіть герб. І при цьому під час зимового антракту збираються продовжити метаморфози – клуб оголосив про зміну відразу більше десятка гравців під час перерви у чемпіонаті. З головним тренером галицької команди Романом Гнатівим ми почали бесіду якраз із кадрового питання.
– Нашу команду залишають воротар Бендер, захисники Заваляк, Кримінський, Томин, півзахисники Антошик, Орнат, Садоха, Сєдов, нападники Верещак і М.Козак. Також після оренди повертаються в львівський Рух Лях і Сич – щодо них питання буде вирішуватися, – розповів пан Роман.
– Не прикро заново робити всю ту кадрову роботу, яку ви провели прямо по ходу сезону, адже Карпати (Галич) починали чемпіонат з неповним запасом і вже після початку друголігового турніру доукомплектовувалися та зігрувалися?
– Це частина нашої роботи. Якщо команда прагне розвиватися, то повинна щоразу проводити глибшу й ефективнішу селекцію. Тим більше, зараз буде значно легше, ніж влітку 2020 року – і тому, що вже є той «кістяк», довкола якого можна будувати команду, і є значно більше часу на роботу, аніж було під час урізаного міжсезоння. До того ж, зараз уже не буде такого, щоб у наш проект не вірили, мали сумніви, як і що буде. Всі бачать, що команда виступає. Що у нас все стабільно й виконується своєчасно стосовно матеріальних умов. Тож галицькі Карпати вже заявили про себе в чемпіонаті України.
– На які позиції шукаєте гравців? Зважаючи на кількість змін, точковими їх не назвеш.
– Хотілося б посилити кожну лінію. Причому, гравцями, які спроможні посилити гру команди, а не просто замінити тих, хто пішов. Тому маємо намір запросити футболістів хорошого рівня.
– Ареал пошуку обмежений географічно, чи будете й надалі опиратися, умовно кажучи, на гравців із ближніх областей, яких знаєте по академії Карпат?
– Хотілося б мати змогу запросити, в першу чергу, таких гравців, які за класом були б вищими за наявних. Будемо раді, якщо знайдемо таких серед місцевих. Але й не виключаємо, що прибудуть на перегляд раніше незнайомі гравці. У будь-якому випадку, відбір буде якісним – на посилення.
– Це передбачає максимальні завдання в Другій лізі, про що заговорив в інтерв’ю президент клубу Магаль…
– Стосовно конкретних завдань у нас ще має відбутися зустріч з керівництвом. Але, можу говорити за нашу команду, ми всі – максималісти, налаштовуємося на результат у матчі з будь-яким суперником.
– Від Карпат-Енергетик зразка 2019/20 мало що залишилося. Чи мали час ознайомитися з їхнім кадровим потенціалом, чи, в принципі, стежите за аматорським футболом у пошуках посилення?
– Дійсно, влітку часу на вдумливу роботу було мало – нокдаун зіжмакав графік команд, міжсезоння скоротилося. Але, звичайно, ми певну інформацію мали, та й за аматорськими змаганнями стежимо. Інша справа – тут є своя специфіка. Не секрет, що в аматорських командах трапляються завдання й підбір гравців, що й Перша ліга позаздрила б. Буває, що гравець із обласного рівня не хоче йти в професіонали.
– А в складі інших команд Другої ліги помітили гравців, яких хотілося б «переманити»? Щоб заодно й конкурентів ослабити.
– Хороші гравці підібрані, але – щоб побачити когось і виникло бажання його запросити, такого не траплялося. У нас досить молода команда, хороші перспективні гравці. Їхні можливості ще не сповна реалізовані. От над цим ще хочеться попрацювати, щоб вони і далі прогресували.
– Ви свого часу вже працювали зі стрийською Скалою. Якими застали ліги ПФЛ після повернення? Друга ліга все та ж?
– Що мене приємно здивувало, так це рівність і конкурентність Групи «А». Тут зовсім нема «прохідних» суперників – в матчі з якими можна було б спокійними бути за очки. Кожен може обіграти кожного. «Випадкових» команд нема. А що стосується групи лідерів, то, на мою думку, перша шістка – це взагалі рівні колективи. Саме тому й зберігається та щільність, яка залишає багато турнірної інтриги на весну.
– Чи не шкодуєте тепер про втрачені на початку сезону очки? Адже на той час Карпати (Галич) були більш вразливими й втратили дещо на старті.
– Так, було відчуття, що тоді деякі очки було втрачено. Зважаючи на щільність боротьби, не можна виключати, що саме їх нам і не вистачить навесні. Але, повторюся, склалася така ситуація, що втрати були неминучими. Команда формувалася, прибували нові гравці. Добре, що в підсумку змогли й склад награти, й залишитися в п’ятірці найкращих. Тож уся боротьба ще попереду.
– Зараз у Львові стало багато Карпат. У Групі «А» конкурують львівські й галицькі, а в Аматорському чемпіонаті ТзОВ Карпати (Львів) дозаявилися. Як ставитеся до цих нових проектів?
– Стосовно ТзОВ Карпати у мене мало інформації – знаю, хто там грає, яке місце в таблиці, але, зважаючи на щільність сезону, не володію якоюсь конкретикою. Більше зараз займає часу робота над власним колективом. Стосовно Карпат (Львів) – це клуб, який дав путівку в життя багатьом футболістам, у тому числі з нашої команди. Там молодь, за ними варто стежити, зараз Друга ліга стала сильнішою, тож ми приділяємо увагу кожному з суперників.
– До слова, дербі Карпати (Галич) – Карпати (Львів) викликало сюрреалістичні відчуття: тренерський штаб вашої команди був у екіпіруванні суперників, абсолютна більшість гравців на полі були карпатівськими вихованцями…
– Щодо форми, то на той момент клуб ще продовжував формуватися. У нас була на руках карпатівська форма, ми вдячні, що ФК Карпати (Львів) пішли назустріч і дозволили її використати. Де можна було, де встигали – герб ФК Карпати (Галич) пришили. У тренерів і персоналу дійсно було екіпірування з написом Карпати (Львів). Але так склалося на той момент. Загалом же, клуб Карпати (Галич) попрацював над власною символікою, має власний герб, на футболках у гравців він також відображений.
– Спершу існували окремо Карпати (Галич) і Енергетик (Бурштин), потім об’єднали зусилля, наслідком чого стало те, що матчі проводяться тепер у місті з багатими традиціями професіонального футболу. Як Бурштин зустрічав вашу команду?
– Мені одне прикро – що коронавірус не дозволяє проводити матчі з глядачами. Люди тут за футболом скучили, ми постійно відчували підтримку, розуміли, що, коли можна, люди на трибуни прийдуть. Та й коли не можна – цікавляться життям команди, десь зі сторони, з-за периметру, дивляться. Тож у плані того, що команда знає, для кого грає, – підтверджу. Дійсно, Карпати (Галич) відчувають підтримку.
– Місцевий Енергетик років десять як припинив участь у Першій лізі. Стадіон за той час не осунувся? Адже, дивлячись, як спускаються гравці на поле, страшно стосовно травм до початку гри…
– Ні, насправді стадіон «Енергетик» ще дасть фору багатьом аренам. Умови для роботи цілком прийнятні. Наша команда грає в Бурштині, має змогу тренуватися у Львові. Ось збори розпланували розпочати саме тут, а десь у середині лютого провести зарубіжний етап підготовки (орієнтовно в Туреччині). Я хлопцям кажу: наше завдання – постійно рухатися вперед, розвиватися. Щоб постійно прогресувати та розкривати свій потенціал.

Схожі статті




