- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Роман ГНАТІВ: "Стадіон "Енергетик" ще дасть фору багатьом аренам"

12 Січня 2021 (14:58)

Не так багато спільного між Карпатами-Енергетик зразка минулого сезону та Карпатами поточними: надто суттєво змінився склад і зміст однієї й тої ж футбольної команди за короткий час міжсезоння 2019/20 – 2020/21. Після здобуття професіонального статусу й переходу з Аматорської ліги в Другу тут змінили тренерський штаб, 90% складу, клубну форму та навіть герб. І при цьому під час зимового антракту збираються продовжити метаморфози – клуб оголосив про зміну відразу більше десятка гравців під час перерви у чемпіонаті. З головним тренером галицької команди Романом Гнатівим ми почали бесіду якраз із кадрового питання.

– Нашу команду залишають воротар Бендер, захисники Заваляк, Кримінський, Томин, півзахисники Антошик, Орнат, Садоха, Сєдов, нападники Верещак і М.Козак. Також після оренди повертаються в львівський Рух Лях і Сич – щодо них питання буде вирішуватися, – розповів пан Роман.

– Не прикро заново робити всю ту кадрову роботу, яку ви провели прямо по ходу сезону, адже Карпати (Галич) починали чемпіонат з неповним запасом і вже після початку друголігового турніру доукомплектовувалися та зігрувалися?
– Це частина нашої роботи. Якщо команда прагне розвиватися, то повинна щоразу проводити глибшу й ефективнішу селекцію. Тим більше, зараз буде значно легше, ніж влітку 2020 року – і тому, що вже є той «кістяк», довкола якого можна будувати команду, і є значно більше часу на роботу, аніж було під час урізаного міжсезоння. До того ж, зараз уже не буде такого, щоб у наш проект не вірили, мали сумніви, як і що буде. Всі бачать, що команда виступає. Що у нас все стабільно й виконується своєчасно стосовно матеріальних умов. Тож галицькі Карпати вже заявили про себе в чемпіонаті України.

– На які позиції шукаєте гравців? Зважаючи на кількість змін, точковими їх не назвеш.
– Хотілося б посилити кожну лінію. Причому, гравцями, які спроможні посилити гру команди, а не просто замінити тих, хто пішов. Тому маємо намір запросити футболістів хорошого рівня.

– Ареал пошуку обмежений географічно, чи будете й надалі опиратися, умовно кажучи, на гравців із ближніх областей, яких знаєте по академії Карпат?
– Хотілося б мати змогу запросити, в першу чергу, таких гравців, які за класом були б вищими за наявних. Будемо раді, якщо знайдемо таких серед місцевих. Але й не виключаємо, що прибудуть на перегляд раніше незнайомі гравці. У будь-якому випадку, відбір буде якісним – на посилення.

– Це передбачає максимальні завдання в Другій лізі, про що заговорив в інтерв’ю президент клубу Магаль…
– Стосовно конкретних завдань у нас ще має відбутися зустріч з керівництвом. Але, можу говорити за нашу команду, ми всі – максималісти, налаштовуємося на результат у матчі з будь-яким суперником.

– Від Карпат-Енергетик зразка 2019/20 мало що залишилося. Чи мали час ознайомитися з їхнім кадровим потенціалом, чи, в принципі, стежите за аматорським футболом у пошуках посилення?
– Дійсно, влітку часу на вдумливу роботу було мало – нокдаун зіжмакав графік команд, міжсезоння скоротилося. Але, звичайно, ми певну інформацію мали, та й за аматорськими змаганнями стежимо. Інша справа – тут є своя специфіка. Не секрет, що в аматорських командах трапляються завдання й підбір гравців, що й Перша ліга позаздрила б. Буває, що гравець із обласного рівня не хоче йти в професіонали.

– А в складі інших команд Другої ліги помітили гравців, яких хотілося б «переманити»? Щоб заодно й конкурентів ослабити.
– Хороші гравці підібрані, але – щоб побачити когось і виникло бажання його запросити, такого не траплялося. У нас досить молода команда, хороші перспективні гравці. Їхні можливості ще не сповна реалізовані. От над цим ще хочеться попрацювати, щоб вони і далі прогресували.

– Ви свого часу вже працювали зі стрийською Скалою. Якими застали ліги ПФЛ після повернення? Друга ліга все та ж?
– Що мене приємно здивувало, так це рівність і конкурентність Групи «А». Тут зовсім нема «прохідних» суперників – в матчі з якими можна було б спокійними бути за очки. Кожен може обіграти кожного. «Випадкових» команд нема. А що стосується групи лідерів, то, на мою думку, перша шістка – це взагалі рівні колективи. Саме тому й зберігається та щільність, яка залишає багато турнірної інтриги на весну.

– Чи не шкодуєте тепер про втрачені на початку сезону очки? Адже на той час Карпати (Галич) були більш вразливими й втратили дещо на старті.
– Так, було відчуття, що тоді деякі очки було втрачено. Зважаючи на щільність боротьби, не можна виключати, що саме їх нам і не вистачить навесні. Але, повторюся, склалася така ситуація, що втрати були неминучими. Команда формувалася, прибували нові гравці. Добре, що в підсумку змогли й склад награти, й залишитися в п’ятірці найкращих. Тож уся боротьба ще попереду.

– Зараз у Львові стало багато Карпат. У Групі «А» конкурують львівські й галицькі, а в Аматорському чемпіонаті ТзОВ Карпати (Львів) дозаявилися. Як ставитеся до цих нових проектів?
– Стосовно ТзОВ Карпати у мене мало інформації – знаю, хто там грає, яке місце в таблиці, але, зважаючи на щільність сезону, не володію якоюсь конкретикою. Більше зараз займає часу робота над власним колективом. Стосовно Карпат (Львів) – це клуб, який дав путівку в життя багатьом футболістам, у тому числі з нашої команди. Там молодь, за ними варто стежити, зараз Друга ліга стала сильнішою, тож ми приділяємо увагу кожному з суперників.

– До слова, дербі Карпати (Галич) – Карпати (Львів) викликало сюрреалістичні відчуття: тренерський штаб вашої команди був у екіпіруванні суперників, абсолютна більшість гравців на полі були карпатівськими вихованцями…
– Щодо форми, то на той момент клуб ще продовжував формуватися. У нас була на руках карпатівська форма, ми вдячні, що ФК Карпати (Львів) пішли назустріч і дозволили її використати. Де можна було, де встигали – герб ФК Карпати (Галич) пришили. У тренерів і персоналу дійсно було екіпірування з написом Карпати (Львів). Але так склалося на той момент. Загалом же, клуб Карпати (Галич) попрацював над власною символікою, має власний герб, на футболках у гравців він також відображений.

– Спершу існували окремо Карпати (Галич) і Енергетик (Бурштин), потім об’єднали зусилля, наслідком чого стало те, що матчі проводяться тепер у місті з багатими традиціями професіонального футболу. Як Бурштин зустрічав вашу команду?
– Мені одне прикро – що коронавірус не дозволяє проводити матчі з глядачами. Люди тут за футболом скучили, ми постійно відчували підтримку, розуміли, що, коли можна, люди на трибуни прийдуть. Та й коли не можна – цікавляться життям команди, десь зі сторони, з-за периметру, дивляться. Тож у плані того, що команда знає, для кого грає, – підтверджу. Дійсно, Карпати (Галич) відчувають підтримку.

– Місцевий Енергетик років десять як припинив участь у Першій лізі. Стадіон за той час не осунувся? Адже, дивлячись, як спускаються гравці на поле, страшно стосовно травм до початку гри…
– Ні, насправді стадіон «Енергетик» ще дасть фору багатьом аренам. Умови для роботи цілком прийнятні. Наша команда грає в Бурштині, має змогу тренуватися у Львові. Ось збори розпланували розпочати саме тут, а десь у середині лютого провести зарубіжний етап підготовки (орієнтовно в Туреччині). Я хлопцям кажу: наше завдання – постійно рухатися вперед, розвиватися. Щоб постійно прогресувати та розкривати свій потенціал.

Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.